Muhalif eleştiride usül

Hükümeti eleştireceksek gerçekten eleştireceğimiz yerler var milli menfaatlerimizin zarar görmesini engelleyecek şekilde olmalı bu eleştiriler sırf KARALAMA POLİTİKASI ile değil .

12:35:03 | 2020-11-28
Kamber Öztürk
Kamber Öztürk      kamberozturk@gmail.com

Hükümeti eleştireceksek gerçekten eleştireceğimiz yerler var milli menfaatlerimizin zarar görmesini engelleyecek şekilde olmalı bu eleştiriler sırf KARALAMA POLİTİKASI ile değil .
Yaa , bu devlet ,bu vatan ,bu topraklar ,boşa geçen bu zaman bizim , BİZDEN GİDİYOR . Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğimiz bir sorumluluk ile yapalım eleştirilerimizi SALDIRARAK DEĞİL , düşman yok karşınızda, bu ettiğimiz zararlar bizim . İftira mumu yatsıya kadar yanar .
Muhalefetin yapmış olduğu yalan ve iftira dolu eleştiri ve algılar , gerçek eleştiri ve algılar ile birbirine karışıyor . Hakkı takip eden seçmen bunları görünce "kötünün iyisi yine bu hükümet " diye inanmadığı eleştiriler yüzünden oy vermeye devam ediyor .
Buda İktidarı hantal bir yapıya çevirip yanlışlarını düzeltmeden devam etmesine sebep oluyor . Gerçekten düzelmesi gereken bir sürü yanlış arada kaynayıp gidiyor . Yüz yalan ve iftira ile gündem oluşturacağımıza sağlam yapıcı eleştirilerle gündem oluşturun ki iktidarın desteklediği seçmen de sizinle birlikte olsun . Hükümeti destekleyen seçmenin , bir sürü kaygısı ,üzüntüsü ,kızgınlığı var ,canını sıkan bir sürü politika var . Muhalefetin yüzlerce abuk subuk saldırıları seçmenin bütün bu kızgınlıklarını eleştirilerini örtüyor. Seçmen beceriksiz muhalefet anlayışından korktuğu için istikametini bozmuyor .
İktidarı ve başını eleştiren Erdoğan düşmanlığı yapan , ( İyi partililer de de kronik hale gelen BAHÇELİ Düşmanlığı )
Aynı muhalefet bunun yerine yerel bazda siyaset yapan iktidarın uzantılarını aleni eleştirilerden , dalaverelerini gün yüzüne çıkarmaktan da çekiniyor . Gördükleri bir vekile bir başkana eleştirileri direk söylemiyorlar hatta sırtını sıvazlayıp yolcu ediyorlar.
Açık ve dürüst olalım dürüst siyaset yapmayanı aleni uyaralım başımıza bir şey gelir diye korkuyorsak o zaman siyasetin hiç birine bulaşmayalım .
Rahmet Muhsin yazıcıoğlu nun %1 i geçmeyen seçim gücüne nazaran toplum üzerinde , 10 defa başbakanlık yapmış Demirel'den Kenan Evrene kadar daha fazla bir itibarla baş köşede durmasının sebebi dürüst siyaseti idi . O dürüst siyasetin devletin başına geçmemesinin suçlusu da toplum olarak ne yazık ki bizdik .
HAKKI HAKİKATİ ADALETİ konuşup her seçim zamanı geldiğinde algılara yenilerek Adaleti bırakıp GÜÇLÜ arama çabasına düşmemizdi.
Şimdi bize düşen hükümeti devirmek değil düzene sokmak ve içindeki kirlerden arındırmaktır .İstikrarlı politika önemlidir . Geçmişte yaşadığımız hızlı hükümet değişikliklerini koalisyonların zararlarını hep beraber yaşadık ve gördük.
Eleştirilerimizi yapalım ama karalamayalım , iftira atmayalım , yalan söylemeyelim, algı yapmayalım .
Ey iman edenler, adil şahidler olarak, Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.(Maide8)
ETİKET :   Muhalif Hükümet Adalet

Tümü