Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Çalıştığı ajans değişince söylemi de, karakteri de, tarzı da, yüzü de değişen bir rüzgar gülünün Türkiye'yi temsil etmesi mümkün mü" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Çalıştığı ajans değişince söylemi de, karakteri de, tarzı da, yüzü de değişen bir rüzgar gülünün Türkiye'yi temsil etmesi mümkün mü" dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı ortakları MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile birlikte Adıyaman'da vatandaşlarla bir araya geldi. Adıyaman K1 Konteyner Kent'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 14 mayıs seçimlerinden sonra CHP'nin depremzedelere yönelik söylem ve tavırlarına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "50 bin deprem şehidimize, şu bay bay Kemal'in takımı nasıl baktı. Tüm bu deprem bölgesiyle ilgili, bundan sonra size bir şey yok. Bu ifade kullanılır mı? Nasıl bunu söylersiniz. Siz olsanız da olmasa da evelallah, devletimiz kardeşlerinin yanındadır. Bütün imkanlarıyla yanındadır. Şu anda şu konteyner kentlerin olduğu bölgede hamdolsun, ciddi sayıda bir yaşam var. Siyasi tercihinden dolayı depremzedelerimizi linç edenler, aşağılayanlar, bunu hiçbir zaman kavrayamadılar. Bizim şu aşkımızın, sevdamızın sırrına asla eremediler. CHP zihniyetinin temsilcileri, sorunu, sıkıntıyı kendilerinde aramak yerine her seferinde insanımızı suçladılar. Milletle irtibatlarını güçlendirmek yerine, makarnacı, kömürcü, gerici, yobaz, takunyalı, bidon kafalı diyerek, insanımızı tahkir ettiler. Benim oyumla çobanın oyu bir mi diyerek, içlerindeki kirliği ortaya döktüler. Meydanları hınca hınç dolduran milyonların sırrına ermeye çalışmak yerine, bindirilmiş kıtalar diyerek, bu insanları aşağılamayı tercih ettiler. Çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950'den beri bu kötü huylarından maalesef vazgeçmediler. Bugün de aynısını yapıyorlar. Sandıkta geçen iradeyi kabullenmek yerine insanlarımıza 'cahil, yeterince gelişmemiş' diyorlar, 'oylarını sattılar' iftirasını atıyorlar. Hatta gazete manşetlerinden küstah bir şekilde, 'Milletin karnı TOGG'muş' diyorlar. Anladınız değil mi? Her türlü hakareti ediyorlar, her türlü densizliği, edepsizliği sergiliyorlar. Ama bir kere olsun, biz nerede yanlış yaptık, sorusunu kendilerine sormuyorlar. Şöyle aynanın karşısına geçip, kendilerini hesaba çekmiyorlar" dedi.