Gölbaşı'na 3.etap toki yapılacak

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine 3. Etap toki konutları yapılacak.

Gölbaşı'na 3.etap toki yapılacak

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine 3. Etap toki konutları yapılacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detayları açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında yapılacak olan "İlk Evim, İlk İş Yerim" toplu konut projesi ile ilçeye 270 konut yapacak. Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yetkili şubeleri ve e-Devlet aracılığı ile yapılacak. Bankalar aracılığıyla yapılacak başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim'de sona erecek. Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra "konut belirleme kurası" ile belirlenecek ve başvuru bedeli 500 lira olacak.

 

Konuyla ilgili Gölbaşı Ak Parti ilçe Başkanı Hakan Toydaş: "Tarihin en büyük konut projesinde ilçemize de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 270 adet konut hakkı verilmesini vatandaşlarımız memnuniyetle karşıladı. İlçemiz adına 

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, MSK Başkanımız Sayın Ahmet Aydın’a, Milletvekillerimiz Sayın İbrahim Halil FIRAT’a, Sayın Muhammed Fatih Toprak’a, Sayın Yakup Taş’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun…." ifadelerini kullandı.