Mesk fidecilik dünyanın dört noktasında

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde MESK fidecilik yurtiçi ve yurtdışına Sebze fidesi satışı yapıyor

Mesk fidecilik dünyanın dört noktasında

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde MESK fidecilik yurtiçi ve yurtdışına Sebze fidesi satışı yapıyor.

 

MESK fidecilik yönetimi tarafından yapılan açıklamada," Sebze fidesi ihtiyacı olan vatandaşlara kendi seramızda özel olarak yetiştirdiğimiz çeşitli fideler sunarak ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyoruz. Fidelerimiz sağlıklı ve kaliteli üretim anlayışımız ile zirai ilaç kullanmadan yetiştirilmektedir. Organik tarım şartlarına uygun yetiştirdiğimiz çeşitli sebze fidelerimiz ile kaliteli hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Sebze fidesi tohumdan yetiştirilip sizlerin dilediğiniz yerlere dikebilmeniz için hazır olarak sunulan sebzelere verilen addır. Uygun özelliklere sahip sağlıklı yetiştirilme koşullarına uygun fideler yetiştirmek büyük sabır ve dikkat gerektirmektedir.

Sebze yetiştirmek isteyen insanların kaliteli ve sağlıklı bir sonuç elde edebilmesi için iyi bir tohumdan elde edilmiş kaliteli bir fideye sahip olması gerekir. Kaliteli bir tohumdan elde edilen fide hem ürünlerinizdeki verimi arttıracak hem de organik ve daha sağlklı sebzeler elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Firmamız bünyesinde birçok sebze fidesi yetiştirilmektedir. Bunlardan bazıları domates, biber, patlıcan, salatalık , karpuz ve kavundur. Her sebzenin kendine özgü yetiştirilme şekli vardır. Sebzelerden kaliteli bir fide elde etmek için soğuk ve sıcak dengesini sağlamak gerekir. Tarlanıza dikeceğiniz fideden verim elde edebilmeniz için o fidenin iyi bir kök sistemine sahip olması, başarılı bir şekilde yetiştirilmiş olması ve tarlaya dikilmeye uygun bir duruma gelmiş olması gerekmektedir. Bundan dolayı fide yetiştirme tekniğinin iyi bilinmesi büyük önem taşır.

Fideler genellikle yastıklarda,tünelde ya da seralarda yetiştirilmektedir. Ekilen tohumların bakımlarının düzenli ve özenli bir şekilde yapılması gerekir. Tohumun çimlenmesi için gereken sıcaklığın sağlanması fide yetiştirmekteki en önemli püf noktadır. Fidenin gelişimine sıcaklık, ışık, su, havalandırma gibi birçok şey etken bulunmaktadır. Genellikle sebze türüne göre tohumlar 7-15 gün içerisinde çimlenmeye başlar. Asıl iş sebzenin kaliteli bir fide haline gelene kadar geçeceği aşamalardır. Fide yetişiricilerinin fideye bir bebek misali bakım yapması gerekmektedir. Fide için gerekli hava koşullarının sağlanması, düzenli sulanması, yabani otların ayıklanması sonucunda kaliteli sebze fideleri elde edilir. Biz MESK fidecilik olarak yurt içinde birçok noktada yüzlerce bayimiz ile yurtdışında özellikle Almanya, Fransa, Norveç ile Ortadoğu ülkelerine ihracat yapıyoruz

.